Wyszukaj

Kryteria oceniania albumów / Informacje

Kryteria oceniania albumów:

0 - 3,75 - kiepski album, nie polecam w ogóle
4 - 6,75 - przeciętny album, nie wyróżnia się w tłumie
7 - 8,75 - dobry album, polecam
9 - 9,75 - naprawdę dobra rzecz, warto przesłuchać
10 - totalne mistrzostwo!

Informacje:

Oceniane są poszczególne elementy: okładka, teksty i kompozycje.

Kiedy występuje "BRAK OCENY"?
"BRAK OCENY" nie dotyczy bezpośrednio albumu, czy chociażby kompozycji. Tą "ocenę" mogą dostać teksty, rzadziej okładka. "BRAK OCENY" występuje przede wszystkim wtedy, gdy recenzujemy albumy kompilacyjne, ewentualnie instrumentalne. Wówczas zamiast oceny za tekst, album podlega dodatkowej ocenie, np. za to jak album został zaśpiewany, lub za włożoną oryginalność w cover.

Zakładka "Potwierdzone recenzje"
Istnieje by pokazać najbliższe recenzje jakie się pojawią. Na stronę dodajemy okładki albumów którymi w przyszłości się zajmiemy (niekoniecznie będzie tak, że po zapowiedzeniu recenzji zajmiemy się albumem od razu, na to trzeba jeszcze poczekać). Z pewnością jednym z ważniejszych nurtujących Was pytań dotyczących tej zakładki jest: "dlaczego niektóre ciekawe albumy zalegają na stronie, czemu nie chcecie się nimi zająć?". Odpowiedź jest prosta: nie zawsze mamy na nie czas, ewentualnie chęć. Nie jesteśmy maszynami że wszystko musimy wykonywać jak leci ;) Poczekajcie cierpliwie, a recenzja na którą czekaliście może się pojawić.

Ponieważ ostatnio pojawia się coraz więcej komentarzy na naszym blogu, chcielibyśmy powiedzieć na ten temat kilka rzeczy. Miło by było, jakbyście pisali komentarze w miarę sensowne, bez błędów ortograficznych. Co do krytyki, walcie śmiało - chętnie poczytamy jakich chcielibyście zmian, lub co Was denerwuje w naszych recenzjach, będziemy Wam odpowiadać. W razie,gdy negatywny komentarz się pojawi, postaramy się do niego odpowiednio odwołać. Krytykę, z której kompletnie nic nie wynika, usuwamy. Dlatego zachęcamy Was do pisania jakichś bardziej rozwiniętych komentarzy, do wdawania się z nami w dyskusję, na pewno wpłynie to pozytywnie na naszego bloga w przyszłości.

Przy okazji, przed podaniem jakiejś propozycji na recenzje polecamy Wam skorzystać z wyszukiwarki, którą możecie znaleźć obok licznika wyświetleń. Możliwe, że album przez Was zaproponowany od dawna jest już na naszym blogu.

Pewnie też zauważyliście, że niektóre "potwierdzone" recenzje "znikają w tajemniczych okolicznościach". Dlaczego? Wiemy, że ta planowana recenzja na pewno będzie zalegała bardzo długo. Tak naprawdę w tym przypadku nie ma sensu jej trzymać.

FAQ:

1.
Ty: Dlaczego nie zajęliście się jeszcze recenzją <nazwa albumu>?
Ja: Album pewnie kiedyś się pojawi, będzie trzeba na niego poczekać. Nie zawsze mamy czas na tworzenie recenzji, przy okazji jak widzisz znacznie więcej osób prosi nas o stworzenie ich recenzji.

2.
Ty: Dlaczego MrCommando1995 (240Michał) tak rzadko tworzy swoje recenzje?
Ja: Z powodu całkiem napiętego harmonogramu. Często chce tworzyć recenzje, rzadko kiedy ma na to czas.

3.
Ty: Chciałbym nawiązać współpracę. Mogę się do Was przyłączyć?
Ja: Na razie nie potrzebujemy dodatkowych rąk do pracy.

4.
Ty: Dlaczego tak rzadko recenzujecie black metal?
Ja: Po prostu nie lubimy tego gatunku.

5.
Ty: Dlaczego na blogu metalowym recenzujecie nu metal?
Ja: Traktuję ten gatunek jako coś spokrewnionego z metalem, więc takie rzeczy mogą się pojawiać na naszym blogu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwuj nas!